Kuchyňský robot – král pomocných prací

Kuchyňský robot je nedílnou součástí mnoha domácností ale i profesionálních kuchyní. Toto zařízení je nedocenitelným pomocníkem zejména při pečení. Novější a sofistikovanější profi robot do kuchyně je kromě potřeb na míchání těsta nebo šlehání vajec vybaven také nejrůznějším příslušenstvím.

Co tedy dělá kuchyňské roboty tak výjimečnými.

Hlavní rozhodnutí proč koupit kuchyňského robota je jeho multifunkčnost. Jak již bylo popsáno výše mají mnohdy obrovskou škálu příslušenství. Pokud vezmeme například nejznámější kuchyňské roboty typu Gratus od značky ETA, můžeme mluvit o velmi široké škále činností a široké škále spotřebičů, které dokáže nahradit. Tento přístroj se už dá nazvat slovy profi robot do kuchyně. Mezi jeho příslušenství mimo klasického jako je např. hnětací hák, metla na šlehání nebo metličky na míchání těsta, patří např. mixérová hlava s noži, kráječ na nudle nebo mlýnek na maso. Odborníkům z ETY se dokonale podařilo využít všech stran robota. Na míchání, šlehání a hnětení využijete velkou mísu, kterou postavíte pod rameno robota. Dále už jen vložíte správný kus příslušenství a počkáte, až za vás robot vykoná tuto špinavou práci. Na čelní straně ramena je kryt a po jeho odstranění se objeví další upínací hlava na kráječe nudlí nebo nejrůznější mlýnky ať už na maso či něco jiného. Na horní straně je také kryt, který když odděláte tak k robotu můžete připevnit mixovací hlavu. Tento robot je profi hlavně svojí multifunkčností. Dokáže hravě nahradit šlehač, mixér, mlýnek na maso nebo kráječ na nudle a vše tedy máte jednoduše schováno v jednom přístroji. Nemusíte už schraňovat veškeré spotřebiče. Stačí vám jeden jediný. Tento robot ale není samozřejmě jediným hráčem na trhu. Multifunkční roboty vyrábí mnoho kvalitních a uznávaných značek (BOSCH, Phillips, Kenwood, Tefal, Sencor a další).

 

Profi robot do kuchyně ale nezahrnuje jenom multifunkčnost. Když vezmeme v potaz množství výrobků, které musejí třeba cukrárny vyprodukovat, tak nestačí mít jenom malého robota. Je potřeba něco většího. Mnoho kuchyňských robotů v profesionálních kuchyních má hlavně obrovské nádoby na cca 9-12l těsta a hlavně velikou sílu na to aby to byly schopné umíchat. Takové ale nejsou pro každého.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *