Ponorný mixér (nebo také ponorný mixér gastro), je výborný elektrický pomocník do každé profesionální nebo domácí kuchyně. Jeho funkci využijete všude, kde je potřeba něco rozmixovat, rozsekat, našlehat nebo dokonce pouze zamíchat. Díky jeho jednoduchému tyčovému tvaru, ve většině případů lehce padne do ruky a jednoduchým stisknutím tlačítka můžete roztočit soukolí mixéru k přípravě pokrmu, který chcete.

Je libo šlehání vajec, drcení ledu nebo třeba sekání zeleniny?

Ponorný mixér gastro nezastává jen a pouze roli mixéru. Jeho tvar je tyčový a ponorný je proto, že se jeho tyč vkládá do nádoby s ingrediencemi (tekutými nebo suchými). Díky odjímatelné tyči, je možné tyto mixéry vybavit nejrůznějším příslušenstvím. Od ostrých nožů, přes šlehací metlu až po nádobu s hnětacím hákem, ke které se připojí mixér na její víko a síla jeho motoru roztočí hnětací hák a nebo mixovací metly uvnitř nádoby. Tímto je zajištěna vysoká rozmanitost a univerzálnost tohoto produktu.

Mnohdy ale bývá na ponorných mixérech problém s jednou hlavní věcí. Tou je jejich uvedení do provozu. Tlačítka některých modelů jsou příliš tvrdá a je třeba je mít při chodu přístroje neustále zmáčknutá. Bohužel díky tvrdosti tohoto tlačítka a vibracím, které přístroj při mixování generuje, je hlavně pro ženy mnohdy těžké je udržet v chodu po dobu potřebnou k úkonu, který s ním zamýšlí. Proto je potřeba tyto mixéry vybírat nejlépe na prodejně výrobce daného přístroje, kde vám jistě vyškolený personál poradí s výběrem a případně vás nechají ponorný mixér i vyzkoušet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *