Prosklená lednice – zákazník vidí co prodáváme

Prosklené lednice jsou velice oblíbenými elektrospotřebiči všude tam, kde potřebujeme aby bylo vidět co v nich je. Jedná se o různé chladící zařízení na potraviny, které si to vyžadují. Nejrůznější gastro projekty počítají s nutností vystavit produkty zákazníkům na oči. Setkáme se s nimi třeba například v cukrárnách, kde se v nich točí na kruhových tácech všemožné dortíky a zákusky ale přitom nejsou ohroženy venkovním teplem. Lednice udržuje stálý chlad, aby potraviny v ní uložené byly vždy čerstvé. Takto je tedy možné, vystavit zákazníkům na odbiv vaše produkty bez obav z toho, že budou špatně vypadat a vy jim je nebudete moci přímo prodat ale budete nuceni jim vyrobit nové.

Prosklená lednice má několik typů.

Prosklené lednice mohou být vysoké či nízké, jednodveřové či více dveřové, jednoduché nebo kombinované a nebo se dají pořídit i sofistikovanější lednice na míru a nebo přímo chladící a mrazící stoly/pulty pro potřeby supermarketů a nebo výstavní účely cukráren a restaurací. Hlavní věc mají ale společnou a tím jsou obvykle skleněná dvířka a nebo tabule skla, které zakrývají zboží tak, aby chlad z lednice či chladícího boxu zbytečně neunikal a bylo v nich tedy možné udržet konstantní teplotu.

Pro gastro projekty jsou prosklené lednice vcelku důležité hlavně díky tomu, že každý člen personálu ihned vidí co v nich je a co tam případně chybí. Pověřená osoba tedy zajde do skladového mrazáku a chybějící potraviny doplní. Tím je urychlena příprava jídla a kuchař má vždy k dispozici potraviny, které potřebuje. Proto bývá prosklená lednice nyní stále častěji vidět už i v restauračních či hotelových kuchyních.

Je možné je využít i v domácím prostředí?

 

Pro domácí užití jsou tyto lednice z praktického hlediska také využitelné. Všichni známe hledání nejrůznějších potravin v otevřené ledničce. Problém ale je, že to není zrovna ekonomické řešení. Pokud necháme dveře ledničky otevřené příliš dlouho, tak lednička musí znovu vychladit prostor, ze kterého otevřenými dveřmi veškerý chladný vzduch unikl. To zabere čas a lednice přitom pracuje na plný výkon a zatěžuje na ši peněženku odebranými kilowatty elektřiny. Přes sklo můžeme vidět co v lednici je ještě před tím, než pro to do ní sáhneme. Pak otevřeme dveře lednice pouze na dobu nezbytnou pro vytažení potravin a tím šetříme energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *