Profesionální kuchyně, ať už restauračního zařízení, závodní jídelny a nebo cukrárny obsahuje mnoho profesionálního vybavení. Kuchaři své profi kuchyňské vybavení ale neustále potřebují na něco odkládat. K tomu jim slouží speciální profi regály, které jsou uzpůsobeny tak, že obsahují mnoho polic a vybavení je na nich uspořádáno co možná nejefektivněji podle toho, jak často a kdo, z které strany regálu tyto nástroje obvykle používá. Profi regály Jsou většinou skladné a vyrobené z nerezu. Jsou jednoduše modifikovatelné. Police v nich se dají posouvat nahoru a dolů přesně podle potřeby personálu kuchyně.

Existuje ale více druhů regálů

Ano, z hlediska modifikovatelnosti regálu máme dva hlavní typy. Ty co jdou modifikovat a ty co ne. Dále jsou rozděleny také podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Některé jsou nerezové, jiné jsou vyrobeny z obyčejného plechu. Všechny tyto typy disponují rozdílnými vlastnostmi a vždy se vybírají podle způsobu jejich využití. Pokud víme, že regál bude v kuchyni, kde se neustále vaří a mohla by jej ohrozit voda, měli bychom zvolit nejlépe nerez. Dále záleží na tom, jestli potřebujeme regál přestavět abychom si své profi kuchyňské potřeby mohli jednoduše uložit do správných výšek tak jak jsme zvyklí třeba z předchozí práce a nebo si vystačíme s už hotovými kusy regálu, které jenom někam postavíme.

Dále se v kuchyni nacházejí také různé kuchyňské potřeby.

Profi kuchyňské potřeby jsou profesionální nástroje, které jsou kuchaři nezbytnými pomocníky pro jeho vaření. Od obyčejných nožů na řezání, krájení či sekání všeho možného přes různě tvarované a různě veliké hrnce a pánve až po plechy na pečení, všechny tyto kusy spadají do kategorie profi kuchyňské vybavení. Proč profi? Některé kusy se obvykle neliší od těch co máme doma. Jiné jsou naopak rozdílné více a to hlavně svojí cenou. Na první pohled obyčejná pánvička by mohla být dražší než kterýkoli jiný kus vybavení kuchyně protože je vyrobena ze speciálních ocelových slitin, které zaručují pánvičce vysokou odolnost i při neustálém smažení. Myslím si, že většině lidí by tento kus kuchyňského vybavení přišel příliš drahý na to, aby si ho pořídili domu. Proto jej uvidíte spíše jenom v kuchyních restaurací.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *